Hatay depreminden etkilenen ailelere yardım edin ❤️

6 Şubat’ta Türkiye’yi 7,8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem vurdu. Resmi olarak hayatini kaybedenlerin sayısı 40.000’in üzerinde ve bu sayının artması bekleniyor.Türkiye’nin en güneyinde,Suriye sınırına yakın bir konumda bulunan Hatay, depremin merkez üssünde ve en çok etkilenen bölge oldu.

Hatay’daki tüm binalar ya yıkıldı ya da oturulamaz hale geldi.Su, hijyen,elektrik gibi temel ihtiyaçlar asgari düzeydedir. Kurtarma ekipleri,mahsur kalan deprem kurbanlarını aramaya devam ettikçe, hayatta kalanlar giderek daha çaresiz hale geliyor. Sokaklarda derme çatma çadırlarda molozlar arasında yaşıyorlar.

Etkilenen bölgelerde su,hijyen, gıda,elektrik ve ısı gibi temel ihtiyaçlar neredeyse yok. İnsanların hiçbir şeyi kalmadı ve hayatlarını sıfırdan yeniden inşa etmek zorundalar.Bu yardım olmadan yapılamaz.Giro555 gibi büyük girişimlerin yanı sıra bu site ile katkı sağlamayı umuyoruz.

Hakkimda

Su ve büyükannesi Hatay'da
Su ve büyükannesi Hatay’da

Benim adım Freddy van den Bergh ve eşim Nilcan aslen Türkiye’den. Birlikte iki güzel çocuğumuz var: Su ve Kaya.Nilcanin ailesi, Türkiye’nin Hatay kentinde meydana gelen depremden ağır şekilde etkilendi.Kardeşleri ve annesi bir anda evsiz kaldılar ve artık kesinlikle hiçbir şeyleri olmadan sokaklarda yaşıyorlar.Hatay’daki diğer birçok aile gibi eşim de ailesini ve arkadaşlarını kaybetti.

Çeşitli girişimlerle Hatay’daki farklı ailelerle kaynaşmaya çalışıyoruz.Örneğin eşim, çocuklarımın okulundan birkaç anne ile birlikte “Acil yardim” kampanyasını başlattı. Depremzedelere yardım amaçlı Giro 555 için otantik bir Türk ürünü olan fındık satarak yüklü miktarda para topladık.

Kişisel olarak bize çok yakın olduğu için sizden Hatay’daki aileler için bağış yapmanızı rica ediyorum.Eşimin ailesini etkilenen bölgeden çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama bunun maliyeti var.Türkiye’nin başka bir yerinde başlarını sokabilecekleri bir çatıya sahip olduklarında,yakin zamanda orada iş bulduklarinda ailelerini tekrardan destekleyebileceklerini temenni ediyoruz.

Yeniden kendi ayakları üzerinde durabilen her aile,Türkiye’deki diğer ailelerin hayatlarını yeniden kurmalarına destek olabilir.

Desteğinizi bekliyoruz ❤️